araç-buzdolabı
     
Ürün Kategorileri
 
Araç Buzdolabı Çeşitleri
Soğutma Çözümleri Klima Çözümleri Mutfak Çözümleri Elektronik Çözümler Konfor Çözümleri Sanitasyon Çözümleri Enerji Çözümleri
 
Araç Buzdolabı Hakkında
Waeco CFX Araç Buzdolabı Karavanlarda Konfor Çözümleri Karavanlarda Klima Çözümleri Kompresörlü Ankastre Soğutucular Karavanlarda Absorbe Tekniği Tüm Makaleler
 
 
Oto Klima Gazı

Alternatif Oto Klima Gazı: R134a'yı ne takip edecek?
Gelecek yıllar için de geçerli olan: R134a klima gazı. Klima servis cihazları servis günlük yaşamında vazgeçilmezdir!
Uzun zamandan beri araç klima sistemlerinde alternatif klima gazı üzerinde konuşulmaktadır. Çok yüksek basınçlarla çalışan (CO2-Sistemi gibi) bir sistemin ama aynı zamanda HFO-1234yf soğutucu oto klima gazı gibi alternatiflerin kullanımı gibi yöntemler üzerinde durulmaktadır.Servisler açısından bunun anlamı, öncelikle markaya bağımlı servislerin CO2 veya HFO-1234yf gibi yeni klima gazının devreye alınması ile iki farklı servis cihazıyla çalışmaları gerektiği ortaya çıkmaktadır.

Bu hareket tarzının servisler açısından anlamı nedir?
 2016 yılında hala R134a klima gazlı araç klimaları pazara sürüleceğinden teknik donanımını iki klima gazına hizmet verebilecek şekilde düzenlemelidir. 20 yıllık ortalama araç ömrünü göz önünde bulunduracak olursak R134a klima gazı  ile dolu araç klima sistemlerinin bakım ve tamiri için 2036 yılına kadar servislere geleceklerini söyleyebiliriz! Bu nedenle R134a klima servis cihazları temelde servisler için hala oldukça önemlidir! Üstelik 20 yıl boyunca!

 
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş  
 
     
araç-buzdolabi-haberler
• Oto Klima Gazı...
Alternatif Oto Klima Gazı: R134a'yı ne takip edecek? Gelecek yıllar için de geçerli

 
Aya Grup İklim Teknolojileri A.Ş.
Adres: Büyükdere Cd. 57/1 Mecidiyeköy / İstanbul
Telefon: +90 212 217 00 01(pbx)
Fax: +90 212 217 00 06
E-Mail: aya@ayagrup.com.tr
twitter-icon facebook-icon pinterest-icon
Sitemizde yer alan tüm Araç Buzdolabı ürünleri bilgi ve fiyatları bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. 
Fiyat ve bilgiler ürün sağlayıcılar tarafından belirlenmekte olup, bu hatalardan kaynaklanan durumlarda internet sitemiz sorumlu tutulamaz.  
...